Zlatne medalje Michaela Phelpsa tehtajo 14,6 £ in drugo statistiko

$config[ads_kvadrat] not found

Michael Phelps Last Olympic Race - Swimming Men's 4x100m Medley Relay Final | Rio 2016 Replay

Anonim

Ni dvoma, da je Michael Phelps največji plavalec vseh časov (razen če Katie Ledecky po nekaj olimpijskih igrah nekaj pove o tem). Nocoj je končal svojo peto vožnjo na olimpijskih igrah z drugo zlato medaljo v 4x100m mešanici. Toda pred zlatim odlomom iz iger iz Ria, je na Facebooku v živo objavil, da se bo po tej dirki upokojil, kljub temu, da je "jamstvo" soigrača Ryan Lochte, da bo za legendarnega plavalca še štiri leta.

Oglejte si najbolj okrašen Olympian vseh časov s številkami:

• 28: Njegovo skupno število olimpijskih medalj, ki vključuje 23 zlatih, 3 srebrne in 2 bronaste medalje.

Michael Phelps, 1. stojalo za zlato medaljo in njegov 23. pic.twitter.com/qIGG8lLZ2C

- Darren Rovell (@darrenrovell) 14. avgust 2016
  • 38. mesto, ki bi ga imel Phelps po številu medalj, če bi bil država. Povezan bo z Južno Afriko.

• 83: Skupno število medalj, ki jih je osvojil na svetovnih prvenstvih.

• 11.800 metrov: Celotna razdalja, ki jo je Phelps pokril v 63 olimpijskih dirkah, v katerih je tekmoval.

• 13: Število zlatih medalj, ki jih je osvojil Phelps na posameznih olimpijskih prireditvah. Sedaj ima ta rekord, ki je presegel prejšnjega rekorderja, Leonida iz Rodosa, ki je osvojil 12-to zlato medaljo v 152-ih letih prejšnjega stoletja.

• 21: Starost, ko večina plavalcev navadno doseže svoj vrh. Phelps je 31.

• 6 zlatih in 2 bronastih medalj: Število medalj, ki jih je imel Phelps, ko je bil star 19 let, iste starosti Katie Ledecky je zdaj. Ledecky, ki je posnel sliko s Phelpsom, ko je bila stara 9 let, ima zdaj 5 zlatih in 1 srebrno medaljo.

Pred desetimi leti: devetletna Katie Ledecky dobila avtogram od Michaela Phelpsa (Credit: Ledecky Family) pic.twitter.com/oOOPns5mor

- Darren Rovell (@darrenrovell) 10. avgust 2016
  • 12.000: Število kalorij, ki jih je Phelps rekel, da je jedel vsak dan nazaj leta 2008. V zadnjem času pa je zmanjšal to nesmiselno številko na tisto, kar »potrebuje«.

• 14.6: Približna teža vseh 23 njegovih zlatih medalj. Če bi jih vse nosil naenkrat, bi bilo zelo škodljivo za njegovo zdravje.

• 3: Število mesecev, ko je bil Boomer Phelps, njegov sin z zaročenko Nicole Johnson, na svetu.