Zimske olimpijske igre 2018: Francija je zamudila zmago v biatlonu po tem, ko je prišla

$config[ads_kvadrat] not found

Korejci garantuju uspješne Olimpijske igre

Anonim

Francoski biatlon Martin Fourcade se je v četrtek na pobočjih Alpensie v Pyeongchangju potrudil, da bi poskusil narediti nekaj, kar si nihče ni dosegel v 46 letih: brani svojo zlato medaljo na 20-kilometrskem individualnem tekmovanju za moške, ki ga je zmagal na moškem. Olimpijske igre v Sočiju leta 2014.

Upoštevajte, da je bila ta zgodba objavljena pred predstavitvijo na NBC-ju in zato vsebuje spoiler.

Dogodek vključuje smučanje petih krogov štirih kilometrov (2.5 milj), razporejenih s štirimi krogi strelišč s petimi cilji, ki se izmenjujejo med nagnjenimi in stoječimi. Tekmovanje zahteva od športnikov, da nadzorujejo svoje dihanje in srčni utrip, saj prehajajo s hitrega smučanja na držanje puške.

Na žalost se je Fourcade končal na petem mestu, potem ko je v zadnjem krogu manjkal dvakrat. Kar se je zdelo tako obetaven začetek za Fourcadeove možnosti, ga je nenadoma potisnilo nazaj, ko je bila dodana minuta za vsak izpuščen strel.

"Naenkrat je briljantnemu Francozu malce manjkalo," je komentiral BBC komentator Rob Walker, ko je Fourcade zamudil svoj strel.

Fourcade se je končal s časom 48 minut in 46,2 sekunde, 42,4 sekunde za zlato medaljo Norveško Johannes Thingnes Boe. Na svoji Twitter strani po dogodku je optimistično prevzel dogodke.

"Šport je sranje … ampak zato ga toliko ljubimo!" Je dejal.

Šport de merde … mais c'est pour ça qu'on l'aime tant!

- Martin Fourcade (@martinfkde) 15. februar 2018

Na stopničkah se je pridružil Boejev slovaški Jakov Fak, ki mu je z 48 minutami 9,3 sekunde prinesel srebro, Avstrijka Dominik Landertinger pa je osvojil bronasto medaljo s časom 48 minut 18 sekund. Medtem ko sta Fak in Landertinger zamudila nobenega od svojih 20 strelov, je Boe na prvi in ​​zadnji seriji zamudil enega. Tim Burke, najvišje uvrščeni biatlon, je končal na 41. mestu s štirimi kaznimi in časom 52 minut in 5,7 sekunde.